Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Rozcestník > Chci pracovat. Pomoc při získání zaměstnání

Projekt Pracovní branka byl ukončen. / The "Pracovni branka" project has been completed.

Letak RR jpg.jpg

  

,,Po tom, co jsem ze zdravotních důvodů skončil s prací svářeče, zaregistroval jsem se na Úřadě práce a moc nevěděl, jak znovu začít. Docházel jsem na pracovní pohovory na různé pozice od uklizečky až po operátora výroby a neměl jsem vůbec tušení, co bych měl dělat. Zaměstnavatelé tak nějak vytušili , že nevím sám co se sebou a tedy mi obvykle řekli to známé: „zavoláme Vám, a už jsem o nich nikdy neslyšel“. Začínal jsem být zoufalý, protože se mi hroutil svět i doma. Přítelkyně byla naštvaná, že je jediná, kdo v domácnosti vydělává a osočovala mě z toho , že jsem prostě jen vybíravý a pracovat se mi ani nechce. Pak jsem  byl úplnou náhodou poslán Úřadem práce na prezentaci týkající se rekvalifikačního kurzu na kominíka. Zprvu jsem z toho nebyl nadšený – přece jen je to něco, co jsem v životě nedělal. Nechtělo se mi znovu začínat a navíc by to znamenalo být bez práce dalších několik měsíců, jen na podpoře při rekvalifikaci. Nakonec jsem do projektu nastoupil, společně s dalšími 8 chlapy. Rekvalifikace byla dlouhá a praxe pro nás, kteří jsme kominičinu v životě nedělali náročná. Vzájemné soužití nás ale celou dobu podporovalo a díky této organizaci jsem si postupně udělal ne jednu povinnou závěrečnou zkoušku , ale všechny tři a získal tak plnou kvalifikaci v oboru. Koordinátorka projektu mi pak pomohla získat místo u známé kominické firmy v Ostravě, kde jsem se mohl všechno v praxi naučit. Zůstal jsem tam dva roky. Svého rozhodnutí nastoupit do projektu Vzájemného soužití a stát se kominíkem nelituji, protože dnes, čtyři roky po skončení kurzu už mám svou vlastní kominickou firmu, která je v Ostravě dobře známá a uznávaná. Finanční příjem a úspěch v pracovní oblasti se projevil i doma. Jsem hrdým tatínkem dvou dětí. Přítelkyně je na rodičovské dovolené a ráda se chlubí svým mužem kominíkem, který prý jí nosí štěstí“.

(Mirek, 37 let)

 

Nemáte pracovní zkušenost ani kvalifikaci? Přijďte se poradit k nám do Pracovní branky. Pomůžeme Vám nalézt pracovní místo, rekvalifikaci, pracovní stáž či veřejnou službu. / Do you lack work experience or qualifications? Come to our office for an advice. We´ll help you find a job, retraining, practical training or community service.

 

O nás , poslání a vize

Tým Pracovní branka nabízí aktivní pomoc klientům dlouhodobě nezaměstnaným ohroženým sociální vyloučením. Mohou se na nás obracet k klienti , muži i ženy všech věkových kategorií z Ostravska, včetně mladých nezaměstnaných od 15 let, kterým se z různých důvodů nedaří nalézt pracovní uplatnění.

S každým pracujeme individuálně a řešíme pracovní místo či vzdělávání dle aktuální situace a možností klienta v takových oblastech , které jsou žádané na trhu práce. Máme navázány kontakty se zaměstnavateli a snažíme se účastníky projektu připravovat na předem zajištěná pracovní místa.

 

Co nabízíme (Hlavní cíle a činnosti Pracovní branky)

 • Poradenství a konzultace týkající se pracovních příležitostí a rekvalifikačních programů
 • Veřejná služba ve Vzájemném soužití o.p.s.
 • Sepsání profesního životopisu
 • Aktivizaci klientů k větší samostatnosti a orientaci na trhu práce
 • Poradenství, jak komunikovat s potenciálním zaměstnavatelem, komunikace po telefonu a při osobním pohovoru
 • Doprovázení klientů k pracovnímu pohovoru
 • Terénní práce v sociálně vyloučených romských lokalitách za účelem motivace klientů a zpřístupnění informací týkajících se trhu práce a pracovních nabídek obyvatelům těchto lokalit
 • Motivační kurzy pro klienty z vyloučených lokalit
 • Spolupráce s Úřadem práce České republiky, spolupráce se sociálními odbory městských obvodů města Ostravy
 • Navazování a udržování kontaktů s potenciálními zaměstnavateli (návštěvy, schůzky, telefonické domluvy)
 • Organizování společných akcí pro klienty a představitele majorit (zastupitelé města, zástupce sociálních oborů, Úřadu práce, zaměstnavatelů) za účelem řešení problematiky Romů a sociálně slabších na trhu práce – např. kulaté stoly
 • Nábory mladistvých a mladých dospělých do škol, rekvalifikací, zaučení a stáží
 • Nábory na motivační kurzy, pro lepší uplatnitelnost na trhu práce

 

Kde nás najdete

Kancelář týmu Pracovní branky: Bieblova 8 (přízemí), Moravská Ostrava, 702 00

 

 

 

Kontakty:

Mgr. Lucie Foldynová - vedoucí týmu  

tel. +420 774 491 820,

Email: lucie.foldynova@vzajemnesouziti.cz 

 

Daniela Hamšíková - zprostředkovatelka práce

tel. +420 736 625 489  

 

Roman Mahovský - zprostředkovatel práce

tel. 730 513 666

 

Lenka Biháriová - zprostředkovatelka práce

tel. 734 567 227

 

Alžběta Mačková - zprostředkovatelka práce, terénní asistentka

tel. 735 177 470

 

Email týmu: pracovnibranka@vzajemnesouziti.cz

 

Provozní doba:

Pondělí 8.00 - 12.00 12.30 - 16.00
Úterý 8.00 - 12.00 12.30 - 16.00 - pro objednané klienty + terén
Středa 8.00 - 12.00 12.30 - 16.00
Čtvrtek 8.00 - 12.00 12.30 - 16.00 - pro objednané klienty + terén

 

 

Projekty a aktivity Pracovní branky

Ruku v ruce do práce, reg. č.  CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0001973

Začít znovu – Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež  Moravskoslezského a Olomouckého kraje, reg.č.CZ.03.3.48/0.0/0.0/15_032/0000609

 

 

 

 

AGENTURA PRÁCE

Úřad práce České republiky, generální ředitelství jako správní orgán rozhodl podle ust. § 60 odst. 1-10 v souběhu s ust. § 60 a podle ust. § 62 odst.3 zákona o zaměstnanosti udělit organizaci Vzájemné soužití o.p.s. povolení ke zprostředkování zaměstnání (typu A)

 

 

Agentura práce.png

 

 

Donátoři

PD_trojlogo_barevne_ctverec.jpg

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE