Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2020 > Fotbal nás baví

Fotbal nás baví

Období projektu: 1.1.2020 - 31.12.2020

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., centra Hrušov, Liščina

Výše příspěvku: 40 000 Kč

 

 

Nadační fond Albert.jpg

 

Projekt byl podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Bertík pomáhá

 

Cílem projektu je i v roce 2020 pomoci plnit sny 40 dětí a mládeže z vyloučených lokalit Ostravy, podpořit jejich rozvoj, talent, sociální začlenění i osvojování si pozitivních lidských hodnot díky sportu, který milují. Děti mohou získat dovednosti, kterými nadále motivují a inspirují další děti z komunit.

Cílem je pokračovat v dosavadní úspěšné snaze rozvíjet a začleňovat děti a mladé prostřednictvím nejlepšího učitele - týmového sportu v duchu fair-play prostřednictvím fotbalových aktivit (tréninky, turnaje, fotbalová liga).

Kluci mají díky pravidelným aktivitám, času strávenému spolu s ostatními mimo vyloučené lokality i díky šikovným trenérům z řad jejich komunity možnost osvojovat si fotbalové i další dovednosti, mít ke komu vzhlížet.

Pravidelná účast v aktivitách a dosažené úspěchy je posouvají dále, zakusí pocit úspěchu a ocenění, hrdosti na to, co jako tým i jednotlivci dokázali. Tyto děti a mládež nemají ve svém prostředí pozitivních vzory, získávají tak nejen sportovní dovednost, ale i přirozenou motivaci k posouvání svých hranic, píli a vytrvalost, smysl pro fair play přístup ve fotbale i životě, toleranci k druhým a respektování autorit a pravidel, učení se prohrát a vyhrát. Projekt má pozitivní dopad na tělesný a duševní vývoj dětí, učíme kluky, jak se chovat v provozu, v dopravních prostředcích. I dle vedoucího ligy je na pravidelných účastnících vidět pozitivní posun v jejich chování a přístupu k povinnostem.

Odměnou je pro pravidelné a snaživé účastníky aktivit, u kterých přihlížíme také k jejich školnímu prospěchu, je např. akce na horské chatě, návštěva ZOO nebo fotbalového utkání.

Vysoká účast dětí a zájem o tyto aktivity ukazuje, jak moc fotbal pro děti a mládež znamená.

Informace o grantovém programu:  www.nadacnifondalbert.cz

 

vyhlaseni ligy.jpg

 

 

Donátoři

PD_trojlogo_barevne_ctverec.jpg

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE