Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Rozcestník > Jsem oběť. (podvody,konflikty,šikana,spory a násilí)

Jsem oběť. (podvody,konflikty,šikana,spory a násilí)

 „Porazila mě řidička auta, a i když mi policie vysvětlovala, co se bude dít, nemohl jsem se v tom vyznat. Obrátil jsem se na poradnu a tam mi vše vysvětlili a pomáhali mi zvládnout celé trestní řízení.“

 

Pokud jste se stali obětí trestného činu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme akreditovaným subjektem pro pomoc obětem trestných činů a můžeme Vám poskytnout právní informace.

Najdete nás na ulici Bieblova 404/8, Moravská Ostrava, 702 00 (u zastávky Důl Jindřich),
nebo pište na:

email: poradna@vzajemnesouziti.cz ,
či volejte: 
telefonní čísla:
596 128 401, 777 760 197.

 

Sociálně-právní poradna

Je akreditovaným subjektem pro poskytování právních informací obětem trestných činů na základě akreditace Ministerstva spravedlnosti ČR č. AKR000015 ze dne 19.12.2013.

 

Posláním Sociálně právní poradny organizační jednotky Helpale, Vzájemné soužití o.p.s. se sídlem na ulici Bieblova 8, Moravská Ostrava je poskytovat mimo jiné i pomoc obětem trestných činů. Obětem trestných činů jsou poskytovány právní informace, a dále informace, rady a podpora v oblastech sociálních služeb a sociálních dávek, bydlení, financí - dluhů a exekucí, zaměstnání a pracovně-právních vztahů, vzdělání, občansko-právních vztahů, rodinných a mezilidských problémů, zdravotnictví a lidských práv, pokud neví, jak a kde je řešit nebo je nedokáží řešit sami, a obrátí se nebo jsou odkázáni na Sociálně právní poradnu. Jsme místem nezávislé, bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, pomáháme nalézat vhodná řešení problémových situací a provázíme občany při jejich řešení. Respektujeme každého člověka a jeho rozhodnutí. Neposkytujeme finanční pomoc, advokátní služby, notářské služby ani překladatelskou činnost.

 

Cílem Sociálně právní poradny je:

  • Poskytovat právní informace obětem trestných činů
  • Poskytovat odborné sociální poradenství obětem trestných činů
  • Pomáhat se sepisováním dokumentů (např. žalob na soudy, odvolání, vyplňování formulářů)
  • Na základě analýzy problémů občanů upozorňovat příslušné státní a místní orgány na nedostatky legislativy a neřešené problémy občanů, a tím přispívat k rozvoji a zlepšení služeb a fungování úřadů na místní a celostátní úrovni

Cílů Sociálně právní poradny dosahujeme pomocí poskytování právních informací, informací a rad, doprovodů na nejrůznější instituce, vyjednáváním v zájmu klienta, vyřizováním písemností, psaním podání, návrhů, žalob, emoční podporou.

 

Bieblova 404/8, Moravská Ostrava 702 00                          

 

Telefony poradny: 596 128 401, 596 128 402, 777 760 197

Email poradny: poradna@vzajemnesouziti.cz

 

 

Hodiny pro veřejnost:

Úterý: 8.00 - 12.00 13.00 - 16.00
Čtvrtek: 8.00 - 12.00 13.00 - 16.00

 

 

Pracovníci:              

Mgr. Lucie Olszowská – sociální pracovnice

Lenka Sobarňová, DiS – sociální pracovnice

Mgr. Jakub Mička – právník

Mgr. Lucie Mastná – ředitelka sociálních služeb

Financování: Ministerstvo spravedlnosti a Statutární město Ostrava

 

Poskytování právních informací v sociálně právní poradně.pngOV.png

 

 

Pomocná ruka - terénní programy

Domácí psychické týrání

 

„Do kanceláře Pomocné ruky jsem se dostavila, protože mě manžel psychicky týral. Manžel mi bral peníze, neustále mi nadával, ponižoval mě a zakazoval mi stýkat se s mou rodinou. Tato situace trvala vlastně celou dobu, co jsem manžela poznala a začala s ním žít, tedy asi 15 let. Když jsem se doma zmínila, že chci odejít, matka mého manžela a také celá další jeho rodina mi začala vyhrožovat fyzickým napadením. Můj syn, kterému je 8 let a dcera, které je 11 let velmi špatně snášely toto chování mého manžela, navíc v poslední době psychický týral a vydíral i je. Můj syn se o mě tak bál, že začal trpět vážnou nemocí a dostával se do stavu bezvědomí. Pravidelně jsem s ním navštěvovala odborného lékaře a se svou nemocí se léčil.  Byl na mě velmi citově závislý a nemohla jsem ho nechávat samotného.

Pracovnice Pomocné ruky mi nabídla pomoct. Navrhla mi možnost podat na mého manžela a jeho matku trestní oznámení. Pracovnici jsem požádala, jestli by mě doprovodila na Policii ČR a ochotně souhlasila. Na Policii ČR jsem vše nahlásila a vyžádala jsem si vyhoštění manžela z domu na 10 dní. Dalším krokem byla žádost o rozvod, kterou se mnou sepsaly další pracovnice a já ji pak mohla podat na soud. Pracovnici Pomocné ruky jsem také požádala o pomoc s bydlením a ta mi pomohla najít byt o velikosti 2+1 v Havířově, kde jsem se s dětmi přestěhovala. Bohužel jsem kvůli stěhování do Havířova ztratila zaměstnání, které jsem měla v Ostravě, ale pracovnice Pomocné ruky mě odkázala do Pracovní branky, kde mi pomohli najít zaměstnání v místě bydliště.“

 

 

Pomocná ruka:

tel. 775 761 196, 775 761 192

email: pomocnaruka@vzajemnesouziti.cz 

Bieblova 404/8, 702 00  Ostrava                                                                                                                     

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE