Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty v roce 2019 > Tábor snů 2019 (MSK)

Tábor snů 2019 (MSK) 

 
 

Období realizace: 2019

 

Donátor: Moravskoslezský kraj, dotační program na podporu neinvestičních aktivit z oblasti prevence kriminality

Výše neinvestiční dotace: 59 000 Kč

Účel: částečně pokrytí nákladů spojených s realizací tábora pro děti a mládež

 

Letní zážitkový preventivní Tábor snů 2019 bude určen vybraným 45 sociálně slabým dětem a mládeži (6-18 let) z vyloučených lokalit Ostravy, které vyrůstají v nepodnětném rizikovém prostředí bez pozitivních vzorů. Týdenní tábor, který proběhne v srpnu 2019 v krásné přírodě beskydských hor, je mezi dětmi i mládeží velmi oblíben a poptáván, bude zaměřen na stmelení a poznání různých mentalit a způsobů života pomocí bohatého táborového programu, her, řemesel i zdravotně-preventivních aktivit.

Děti a mládež motivujeme ke snaze řešit své problémy, naučit se nové věci. Tábor podpoří aktivní smysluplné trávení času, pomáhá formovat postoje a hodnoty dětí, zvyká je na režim a pravidla, podporuje zdravý sociální rozvoj. Cílem spolupráce s policí je mj. prevence vzniku závislostí, problémů v rodině a škole.

Pojedou za zásluhu především sociálně slabé děti, které zlepšují své školní výsledky, dochází do našich center, reprezentují na akcích, pomáhají při zvelebování center a lokalit.

V rámci aktivit budou probíhat sportovní hry s cílem posílit ducha fair-play, táborové hry, aktivity s důrazem na romství, karaoke, maškarní, výlety, naučná stezka. Veškeré funkce budou vykonávány zaměstnanci Vzájemného soužití o.p.s. ve spolupráci s pomocníky.

 

Více o programu: https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/dotacni-program-na-podporu-neinvesticnich-aktivit-z-oblasti-prevence-kriminality-na-rok-2019-122654/

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE