Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2024 > Asistované kontakty a asistované předávání 2024

Asistované kontakty a asistované předávání 2024

logo Ostrava.png

 

Projekt je finančně podpořen z prostředků Statutárního města Ostravy

 

Název projektu:                          Asistovaný kontakt a asistované předávání

Doba realizace projektu:                   leden  2024 - prosinec 2024

Realizátor projektu:                           Tým Hnízdo – Čiriklano Kher

Výše přidělených prostředků:          60 000,- Kč

 

 

Projekt je zaměřen na asistované kontakty a asistované předávání mezi rodiči nebo osobami blízkými a jejich dětmi.  Konkrétně se jedná o děti, kterým je odjímáno právo stýkat se s druhým rodičem nebo s osobou blízkou.

 

AK nejsou přirozenou součástí vztahu mezi dítětem a rodičem.  Jsou zásahem do základních lidských práv, kde dochází v závažných případech k narušení vztahu s jedním z rodičů. Zájmem dítěte by mělo být vždy zachování vazeb s oběma rodiči i se svými blízkými.

 

Prostřednictvím asistovaných kontaktů a  asistovaným předáváním, ve spolupráci s OSPOD a v závažných případech i s odbornou pomocí, chceme dětem, které příslušný OSPOD vyhodnotí jako potřebné /možno z nařízení soudu/ zajistit bezpečné a stabilní zázemí.

 

Za pomoci asistovaných kontaktů, jejichž součástí bude zajištění nebo zprostředkování odborné pomoci /psycholog, mediátor, terapeut, jiné služby např.: SAS / zajistíme práva dítěte na bezpečný styk s oběma rodiči a v možné míře  pomůžeme zklidnit nebo napravit vztahy v rodině. Asistované kontakty jsou velmi důležité z hlediska ochrany práva dítěte. Záměrem bude, aby všichni participující usilovali na uzdravení vztahu rodič – dítě.

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE