Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2021 > Tábor snů 2021

Tábor snů 2021

Tábor snů 2021

 

moneta.png

 

 

Období realizace: rok 2021 (srpen)

 

Donátor: Grant MONETA Money Bank, a.s. v rámci programu podpory potřebným

             

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., děti a mládež z centra Hrušov, Liščina a další

Výše daru: 40 000 Kč

Účel: částečně pokrytí nákladů spojených s realizací tábora na TZ Krásná v Beskydech

Termín konání tábora: 9. – 15. srpna 2021

 

Cílem projektu je umožnit vybraným dětem a mládeži z vyloučených lokalit Ostravy zažít již 24. Tábor snů, který poskytne dětem a mládeži, které pocházejí ze sociálně slabého nepodnětného prostředí s nedostatkem pozitivních vzorů, příležitost strávit týden plný zážitků a aktivit v čisté přírodě beskydských hor s inspirativními lidmi. Tábor je jednou z cest, jak podpořit jejich úspěšnou sociální integraci, vyvážit rizika, která s sebou život ve vyloučených lokalitách nese, vést je k pozitivním lidským hodnotám, rozvíjet individuální talenty, pozvedávat a přiblížit dětem pozitivní vzory.

 

Tábor je dětmi každoročně poptáván, zažijí různé soutěže, sportovní a zážitkové hry, hudbu, výlety do přírody, získají nové dovednosti, kamarády a vztah k přírodě, třídění odpadu, zdravé výživě, vyzkouší si různá povolání. Táborové hry, výchovné či vzdělávací aktivity, pravidla a řád smysluplně naplní jejich volný čas a obohatí je o nepoznané věci a nové dovednosti.

 

Vybrané děti a mládež, se kterými pracujeme, pravidelně navštěvují vzdělávací, volnočasové a další aktivity, reprezentují organizaci i komunitu na vystoupeních, zapojují se do zvelebování center. Tábor je tak pro ně odměnou i motivací k píli do budoucna.

 

Více o společenské odpovědnosti MONETA Money Bank, a.s.: https://www.moneta.cz/o-nas

 

 

Donátoři

PD_trojlogo_barevne_ctverec.jpg

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE