Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty v roce 2019 > Tábor snů 2019

Tábor snů 2019

 

 

Období realizace: 2019, srpen

 

Donátoři: Moravskoslezský kraj-dotace z programu prevence kriminality, Grant MONETA v rámci programu podpory potřebným, Výbor dobé vůle-Nadace Olgy Havlové-příspěvek z programu Obyčejný život, Nadace pro rozvoj vzdělání

 

 

 

 Nadace pro rozvoj vzdělání.pngmoneta.pngVDV.jpg bez názvu.png

 

            

 

 

    

  

 

Výše příspěvků: MSK 59 000 Kč, MMB 40 000, VDV 20 000, NPRV 60 000

 

Účel: částečně pokrytí nákladů spojených s realizací tábora pro děti a mládež

 

Letní zážitkový preventivní Tábor snů 2019 bude určen vybraným 45 sociálně slabým dětem a mládeži (6-18 let) z vyloučených lokalit Ostravy, které vyrůstají v nepodnětném rizikovém prostředí bez pozitivních vzorů. Týdenní tábor proběhne v srpnu 2019 v krásné přírodě beskydských hor, je mezi dětmi i mládeží velmi oblíben, bude zaměřen na stmelení a poznání různých mentalit a způsobů života pomocí bohatého táborového programu, her, řemesel i zdravotně-preventivních aktivit.

Děti a mládež motivujeme ke snaze řešit své problémy, naučit se nové věci. Tábor podpoří aktivní smysluplné trávení času, pomáhá formovat postoje a hodnoty dětí, zvyká je na režim a pravidla, podporuje zdravý sociální rozvoj. Cílem spolupráce s policí je prevence vzniku závislostí, problémů v rodině a škole.

Pojedou za zásluhu především sociálně slabé děti, které zlepšují své školní výsledky, dochází do našich center, reprezentují na akcích, pomáhají při zvelebování center a lokalit.

V rámci aktivit budou probíhat sportovní hry s cílem posílit ducha fair-play, táborové hry, aktivity s důrazem na romství, karaoke, maškarní, výlety, naučná stezka. Veškeré funkce budou vykonávány zaměstnanci Vzájemného soužití o.p.s. ve spolupráci s pomocníky.

 

Více o dotačním programu MSK na podporu neinvestičních aktivit z oblasti prevence kriminality,: https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/dotacni-program-na-podporu-neinvesticnich-aktivit-z-oblasti-prevence-kriminality-na-rok-2019-122654/

 

Společenská odpovědnost MONETA Money Bank, a.s.: https://www.moneta.cz/o-nas

 

VDV: http://www.vdv.cz/programy/cesty-k-integraci/

 

NPRV: https://www.nadaceprovzdelani.cz/

 

 

 

 foto tábor.jpg

 

 

 

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE