Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2021 > Někam to dotáhneme 2021

Někam to dotáhneme 2021

 

 

Někam to dotáhneme

 

mmo.png

 

 

 

Projekt je finančně podpořen z prostředků Statutárního města Ostravy.

 

Období projektu: 1. 1. 2021 – 31. 12. 2021

 

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s. (děti a mládež z vyloučených lokalit Ostravy)

 

Poskytovatel dotace: Statutární město Ostrava, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, úsek prevence kriminality

 

Výše dotace: 47 000 Kč

 

Projekt podpoří 40 chlapců vyrůstajících v nepodnětném prostředí v jejich cestě za lepším životem, jejich snu zdokonalovat se ve sportovní dovednosti, kterou milují. Cílem je pomoci jim se fotbalově i lidsky rozvíjet pod vedením zkušených koučů. Pravidelné smysluplné aktivity a touha jít si za svým cílem vyvažuje rizika negativních vzorců chování, která s sebou nese život ve vyloučené lokalitě. Díky aktivitě, která je jim blízká, získávají nové dovednosti a někteří se stávají inspirací i dalším dětem z vyloučených komunit.

 

V ostravských lokalitách, které příležitosti k rozvoji dětí nenabízí, fungují s naší podporou 3 fotbalové týmy mladších i starších dětí, které se pravidelně celoročně věnují tréninkům, fotbalové lize, turnajům. Jako odměna slouží vybraným chlapcům možná účast na zážitkovém soustředění a akcích. Díky fotbalu, společným aktivitám i motivaci a podpoře ze strany koučů jakožto pozitivních vzorů z vlastních řad mají tak možnost dostávat se z rizikového prostředí, setkávat se s lidmi, poměřit síly s jinými týmy, osvojit si pravidla, řád, sportovní i další dovednosti pro jejich snazší integraci a rozvoj.

 

Projekt, který je u dětí a mladých jeden z nejpoptávanějších, úspěšně probíhá již několik let. Za tu dobu aktivitami prošlo několik desítek chlapců, z nichž někteří jsou stále členy týmů, noví kluci nastupují. Mnoha chlapcům jsme tímto poskytli smysluplnou alternativu trávení jejich volného času a eliminovali rizika, že podlehnou touze někam patřit a chytí se špatné party, že nebudou vědět, co s volným časem. Díky fotbalu se nám daří se klukům přiblížit, poznat je, máme možnost s nimi soustavně pracovat a napomoci tak jejich rozvoji po sportovní i lidské stránce. Kromě sportu s nimi realizujeme i další činnosti (doučování, tábor, zprostředkováváme stipendia, podporujeme talenty na ZUŠ apod.).

 

Více o odboru prevence kriminality: https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-magistratu/odbor-socialnich-veci-zdravotnictvi-a-vzdelanosti/oddeleni-socialnich-sluzeb/ucelove-dotace-z-rozpoctu-statutarniho-mesta-ostravy-v-oblasti-prevence-kriminality-1

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE