Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2021 > Hurá za vzděláním a seberozvojem

Hurá za vzděláním a seberozvojem

mšmt.jpg

Hurá za vzděláním i seberozvojem

 

 

 

Poskytovatel dotace: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Program státní podpory práce s dětmi a mládeží pro NNO

 

Období projektu: 1. 1. 2021 – 31. 12. 2021

 

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., děti a mládež z center Hrušov, Liščina

 

Výše dotace: 240 000 Kč

 

Cílem projektu je zabezpečit 80 dětem a mládeži s omezenými příležitostmi smysluplně strávený volný čas prostřednictvím atraktivně pojatých vzdělávacích i zájmových celoročních aktivit a akcí včetně Tábora snů, které přispějí k rozvoji dovedností i lepšímu vzdělání cílové skupiny. Projekt bude přínosem také pro pracovníky s dětmi a mládeží, obohatí je o nové dovednosti a zkvalitníme tak nabídku aktivit naší NNO. Dlouhodobě úspěšný projekt je vedle poptávaných aktivit obohacen i o potřebné aktivity zmírňující důsledky pandemie Covid.

 

Myšlenka projektu vzešla z potřeby soustavnější práce s dětmi a mládeží, které nemohou z různých důvodů získávat dovednosti potřebné pro život a pracovat na svém vzdělání v bezpečném a podnětném prostředí. Úspěšně probíhá již 6. rokem, děti i mladí jsou díky němu aktivně zapojováni do mnoha vzdělávacích i volnočasových činností, spolupracujeme s perspektivní mládeží. Soustavná práce s dětmi a mladými přináší pozitivní výsledky (podporujeme nadané děti ve studiích na ZUŠ, děti a mladí pracují na svých dovednostech, rozvíjíme a zkvalitňujeme nabídku aktivit, mnoho účastníků se dostává a udrží se na perspektivní škole, nezaostává za ostatními, účastníci zjistí, na co mají nadání, co je baví, jaký mají cíl, nadále se aktivitě věnují a svými dovednostmi i pílí motivují ostatní).

 

Více o odboru MŠMT: http://www.msmt.cz/mladez

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE