Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2022 > Někam to dotáhneme 2022

Někam to dotáhneme 2022

MMO[3].png

 

 

Projekt je finančně podpořen z prostředků Statutárního města Ostravy.

 

Období projektu: 1. 1. 2022 – 31. 12. 2022

 

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s. (děti a mládež z vyloučených lokalit Ostravy)

 

Poskytovatel dotace: Statutární město Ostrava, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, úsek prevence kriminality

 

Výše dotace: 50 000 Kč

 

Hlavním cílem projektu je prevence rozvoje rizikového chování u dětí a mládeže z vyloučených lokalit prostřednictvím celoročních sportovních aktivit, které je baví a naplňují, zisk nových dovedností apozitivní formování jejich postojů a hodnot prostřednictvím fotbalu.

 

Prostředí, ve kterám děti a mladí vyrůstají, možnosti k jejich rozvoji nenabízí, jejich rodiče nemají možnosti či kompetence jim zabezpečit smysluplné trávení volného času. Aktivity mají pro děti i mladé smysl a pozitivní dopad po sportovní i lidské stránce. Projekt jim zabezpečí alespoň částečnou náhradu hmotných i nehmotných věcí, kterých se jim v rodině ani okolí mnohdy nedostává (úhrada zájmového kroužku/akce, povzbuzení, ocenění).

 

Díky fotbalu, společným aktivitám i motivaci a podpoře ze strany koučů jakožto pozitivních vzorů tak mají možnost být součástí dobré fotbalové party, dostávat se z rizikového prostředí, setkávat se s lidmi, poměřit síly s jinými týmy, osvojit si pravidla, řád, sportovní i další dovednosti pro jejich snazší integraci a rozvoj.

 

Více o odboru prevence kriminality: https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-magistratu/odbor-socialnich-veci-zdravotnictvi-a-vzdelanosti/oddeleni-socialnich-sluzeb/ucelove-dotace-z-rozpoctu-statutarniho-mesta-ostravy-v-oblasti-prevence-kriminality-1

 

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE