Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2023 > Velikonoční obchůdky s Albertem 2023

Velikonoční obchůdky s Albertem 2023

Název projektu: Velikonoční Obchůdky s Albertem 2023

Realizátor: děti a mládež z nízkoprahového centra pro děti a mládež Hrušov, děti z integračního střediska pro ukrajinské uprchlíky Přístav

Dárce: Nadační fond Albert

 

Logo Albert.jpg

 

Příspěvek: 2 x 2 500 na materiál na tvorbu velikonočních ozdob

Prostřednictvím oblíbeného a smysluplného projektu chceme zábavnou formou předávat dětem a mládeži ze znevýhodněného prostředí cenné dovednosti, které budou moci v budoucnu uplatnit i v reálném životě. V rámci projektu si tak děti a mladí mohou osvojit celý proces plánování, příprav, nákupů, výroby i prezentací/prodejů. Projekt je obohatí o dovednosti spojené s know how dobrého obchodníka (mj. finanční plánování, vystupování a prezentace výrobků veřejnosti), naučí se nové techniky tvorby různých dekorací, uvědomí si hodnotu lidské práce i trpělivosti a budou moci zažít ocenění za svou odvedenou práci (např. pochvalou výrobků na soc. sítích nebo díky zpětné vazbě od nakupujících).

Děti s pomocí pracovníků tvoří např. dekorovaná velikonoční vajíčka, papírové slepice, jarní ptáčky z vlny, velikonoční zajíce, věnce a další jarní dekorace, které poté před Velikonocemi prezentují a prodávají prostřednictvím online obchůdku (centrum Hrušov) i v prodejně Albert v Moravské Ostravě (středisko Přístav).

Finanční prostředky z případného výdělku půjdou zpět k dětem, které se na projektu podílely. Plánujeme je využít po dohodě s dětmi zejména na společné zážitkové akce, Zoo apod.

Více o projektu: https://www.nadacnifondalbert.cz/stranka/jak-pomahame/obchudky-s-albertem

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE