Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Další činnosti > Asistované kontakty

Asistované kontakty

asistovane kontaktyChceme zajistit bezpečné a stabilní zázemí s přítomností odborného pracovníka pro rodiny s dětmi, které příslušný orgán sociálněprávní ochrany dětí (dále jen OSPOD) vyhodnotí jako potřebné/možno z nařízení soudu/ a které budou s formou asistovaného kontaktu ve spolupráci s Týmem Hnízdo souhlasit. Službou asistovaného kontaktu máme na mysli kompletní proces od kontaktování příslušným OSPODem, uzavřením kontraktu, přípravy jednotlivých účastníků na setkávání, samotného setkávání, facilitace odborníkem, setkávání na sjednaném místě, provázení a jeho zhodnocení. Výstupem bude zpráva podávána průběžně OSPODu.

 

Asistované kontakty mohou být realizovány v zázemí týmu Hnízda, kde máme standardní vybavení vhodné i pro děti.

 

V případě, kdy je soudně zakázán styk mezi samotnými rodiči, jsme schopni zajistit kontakt rodiče s dítětem, aniž by se rodiče vzájemně setkali /možno využití dvou vchodů/. Zaměřujeme se také na rodiny, kdy kontakt s dítětem probíhá u jednoho z rodičů a sociální pracovník jednomu z rodičů poskytne doprovod a podporu.

 

V případě, že asistovaného kontaktu se účastní i děti, náš pracovní se v případě zájmu rodičů může o dítě postarat.

 

V případě potřeby, kdy rodiče budou v kolizi, dítě může prožívat ze setkání trauma, bude zajištěn psycholog.

 

Asistované kontakty a doprovázení probíhají dle požadavku OSPOD, bez zvýhodňování kterékoli strany. V případě potřeby i v době volna a svátků. Důraz klademe na neutrální a individuální přístup pracovníka, spolupráci s OSPOD, motivovanost uživatelů, dodržování stanovených pravidel a bezpečí.

 

Hlavní cíl:

  • upevnit narušené kontakty v rodinách, kde se rodiče rozešli a ještě není/je soudem upraven styk s dítětem (v případě, že je pravomocném rozhodnutím soudu zakázán styk s dítětem, osobě, která má o kontakt zájem nebude služba poskytnuta).
  • Obnovit komunikaci v rodině, kde z různých důvodů (výkon trestu, pobyt v zahraničí) byl kontakt mezi členy rodiny přerušen a rodina potřebuje „resuscitovat“ přerušené styky.
  • Umožnit styk dítěte v náhradní rodinné péči s biologickým rodičem.
  • poskytnout podporu a doprovázení jednomu s rodičů při předání dítěte.

 

Místo poskytování

 

  • Asistované kontakty se realizují v objektu přizpůsobeném tomuto účelu – v přízemí domu na Bieblově ul. 8, 702 00 Ostrava. Klienti jsou přijímáni v kanceláři a v zasedací místnosti, kde je vyhrazen koutek pro děti. Klientům je zajištěno v rámci možností soukromí. Chodba slouží jako čekárna, děti zde mají k dispozici hračky (rodič má možnost dítě i v soukromí nakojit). Prostory Týmu Hnízda se nachází v přízemí první dveře vpravo za schodištěm. Vchod do hlavní budovy je odemčen a dveře do Týmu jsou zavřené. Pokud má klient s sebou kočárek, může požádat pracovníka o pomoc. Kočárek se ponechává v čekárně pro klienty, popřípadě v zasedací místnosti.
  • Asistované předávání dle dohody a potřeby klientů a v rámci působnosti.

    

Pracoviště týmu Hnízdo je situováno v blízkosti centra města Ostravy (asi 12 – 15 minut pěší chůze od centrálního Masarykova náměstí) v blízkosti veřejné komunikace a dopravy (cca 300 m) od tramvajové zastávky, v blízkosti je autobusová i trolejbusová zastávka.

 

Pracoviště je snadno dosažitelné městskou hromadnou dopravouze všech směrů:

  • tramvajová zastávka Hotelový dům Jindřich pro tramvaje č. 1, 2, 4, 8, 12 a 18 je vzdálena cca 4 minuty pěší chůze
  • autobusová zastávka Úřad práce pro bus č. 99 je vzdálena cca 3 minuty pěší chůze
  • zastávka trolejbusu/autobusu Husův sad pro trolejbusy č. 102, 103, 104, 105, 107, 108, 109, 110, 111 a pro autobusy č. 38 a 71 je vzdálena cca 6-8 minut pěší chůze
  • zastávka trolejbusu/autobusu Nová radnice pro autobusy č. 78 a 99 a pro trolejbusy č. 101, 102, 103, 106 a 110 je vzdálena cca 8 minut pěší chůze

 

Nedaleko se také nachází Ústřední autobusové nádraží (4 zastávky kteroukoliv tramvají od Hlavního nádraží) a vlakové Hlavní nádraží(3 zastávky tramvají ve směru na Plynárny, Hlavní nádraží nebo Hlučínskou)

 

Bieblova 6, Moravská Ostrava - pracoviště týmu
Hnízdo - Čiriklano Kher

qr gps hnizdo.jpg

 

 

 

 

Čas poskytované naší služby

 

Asistované kontakty jsou realizovány dle Rozhodnutí soudu ve všední dny, možno i o víkendech /vyjma vánočních svátků 24. 12/.

 

Není Vám něco zcela jasné? Můžete se na nás obrátit.

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE