Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty 2020 > Fotbal nás baví 2020

Fotbal nás baví 2020

 

Nadační fond Albert[2].jpg

 

Projekt byl podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Bertík pomáhá.

 

Období projektu: 1. 1. 2020 - 31. 12. 2020

 

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., děti a mládež z centra Hrušov, Liščina

 

Výše příspěvku: 40 000 Kč

 

 

Cílem projektu je i v roce 2020 pomoci plnit sny 40 dětí a mládeže z vyloučených lokalit Ostravy, podpořit jejich rozvoj, talent, sociální začlenění i osvojování si pozitivních lidských hodnot díky sportu, který milují. Mohou získat dovednosti, kterými nadále motivují a inspirují další děti z komunit. Pokračujeme v dosavadní úspěšné snaze rozvíjet a začleňovat děti a mladé prostřednictvím nejlepšího učitele - týmového sportu v duchu fair-play prostřednictvím fotbalových aktivit (tréninky, turnaje, liga).

Kluci mají díky pravidelným aktivitám, času strávenému spolu s ostatními mimo vyloučené lokality i díky šikovným trenérům z řad jejich komunity možnost osvojovat si fotbalové i další dovednosti, mít ke komu vzhlížet. Účast v aktivitách a dosažené úspěchy je posouvají dále, zakusí pocit úspěchu a ocenění, hrdosti na to, co jako tým i jednotlivci dokázali. Tyto děti a mládež nemají ve svém prostředí pozitivních vzory, získávají tak nejen sportovní dovednost, ale i přirozenou motivaci k posouvání svých hranic, píli a vytrvalost, smysl pro fair play přístup ve fotbale i životě, toleranci k druhým a respektování autorit a pravidel, učení se prohrát a vyhrát. Projekt má pozitivní dopad na tělesný a duševní vývoj dětí, učíme kluky, jak se chovat v provozu, v dopravních prostředcích. I dle vedoucího ligy je na pravidelných účastnících vidět pozitivní posun v jejich chování a přístupu k povinnostem.

Odměnou je pro pravidelné a snaživé účastníky aktivit, u kterých přihlížíme také k jejich školnímu prospěchu, je např. akce na horské chatě, návštěva ZOO nebo fotbalového utkání. Vysoká účast dětí a zájem o tyto aktivity ukazuje, jak moc fotbal pro děti a mládež znamená.

Informace o grantovém programu:  www.nadacnifondalbert.cz

 

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE