Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2020 > Tábor snů 2020

Tábor snů 2020

 

bez názvu[2].png

 

 

Dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje, programu na podporu neinvestičních aktivit z oblasti prevence kriminality na rok 2020.

 

Období projektu: 1. 1. 2020 - 31. 12. 2020

 

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., děti a mládež z centra Hrušov, Liščina a další

 

Výše příspěvku: 80 000 Kč

 

Cílem projektu je umožnit vybraným dětem a mládeži z vyloučených lokalit Ostravy zažít již 23. Tábor snů 2020, který poskytne romským i neromským dětem a mládeži, které pocházejí ze sociálně slabého prostředí s nedostatkem pozitivních vzorů, příležitost strávit týden plný zážitků a aktivit v čisté přírodě blízkých hor s inspirativními lidmi. Tábor je jednou z cest, jak podpořit úspěšnou sociální integraci dětí a mládeže z nepodnětných lokalit, vyvážit rizika, která s sebou život ve vyloučených lokalitách nese, vést je k pozitivním lidským hodnotám, hledat a rozvíjet individuální talenty, pozvedávat pozitivní vzory a nechat je inspirovat další děti a mládež.

 

Tábor je dětmi a mládeží každoročně poptáván, mohou se těšit na různé soutěže, sportovní a zážitkové hry, hudbu, výlety do přírody, trávení času s kamarády, získají nové dovednosti a vztah k přírodě, třídění odpadu, zdravé výživě, vyzkouší si různá povolání. Veškeré táborové hry, výchovné či vzdělávací aktivity, pravidla a řád, smysluplně naplní jejich volný čas a obohatí je o dosud nepoznané věci.

 

Vybrané děti a mládež, se kterými pracujeme, dosahují uspokojivých školních výsledků, pravidelně navštěvují volnočasové a další aktivity, reprezentují organizaci i komunitu na vystoupeních, zapojují se do zvelebování sousedství a podobně. Tábor je tak pro děti a mládež odměnou i motivací k píli do budoucna.

 

Více o programu MSK: https://www.msk.cz/verejna_sprava/granty_prevence.html

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE