Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty 2020 > Tábor snů 2020

Tábor snů 2020

 Období realizace: rok 2020 (srpen)

 

Donátoři: Moravskoslezský kraj-dotace z programu prevence kriminality, Grant MONETA v rámci programu podpory potřebným, Výbor dobé vůle-Nadace Olgy Havlové-příspěvek z programu Obyčejný život, Nadace pro rozvoj vzdělání

 

 

bez názvu.pngNadace pro rozvoj vzdělání.png moneta.pngVDV[1].jpg

            

                                  

 

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., děti a mládež z centra Hrušov, Liščina a další

Výše příspěvků: MSK 80 000 Kč, MMB 40 000, VDV 30 000, NPRV 60 000

Účel: částečně pokrytí nákladů spojených s realizací tábora

 

Cílem projektu je umožnit vybraným dětem a mládeži z vyloučených lokalit Ostravy zažít již 23. Tábor snů 2020, který poskytne romským i neromským dětem a mládeži, které pocházejí ze sociálně slabého nepodnětného prostředí s nedostatkem pozitivních vzorů, příležitost strávit týden plný zážitků a aktivit v čisté přírodě blízkých hor s inspirativními lidmi. Tábor je jednou z cest, jak podpořit jejich úspěšnou sociální integraci, vyvážit rizika, která s sebou život ve vyloučených lokalitách nese, vést je k pozitivním lidským hodnotám, rozvíjet individuální talenty, pozvedávat pozitivní vzory a nechat je inspirovat další děti a mládež.

 

Tábor je dětmi a mládeží každoročně poptáván, zažijí různé soutěže, sportovní a zážitkové hry, hudbu, výlety do přírody, získají nové dovednosti, kamarády a vztah k přírodě, třídění odpadu, zdravé výživě, vyzkouší si různá povolání. Táborové hry, výchovné či vzdělávací aktivity, pravidla a řád, smysluplně naplní jejich volný čas a obohatí je o nepoznané věci.

 

Vybrané děti a mládež, se kterými pracujeme, pravidelně navštěvují vzdělávací, volnočasové a další aktivity, reprezentují organizaci i komunitu na vystoupeních, zapojují se do zvelebování center. Tábor je tak pro ně odměnou i motivací k píli do budoucna.

 

Více o dotačním programu MSK na podporu neinvestičních aktivit z oblasti prevence kriminality: https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/program-na-podporu-neinvesticnich-aktivit-z-oblasti-prevence-kriminality-na-rok-2020-135049/

Společenská odpovědnost MONETA Money Bank, a.s.: https://www.moneta.cz/o-nas

Výbor dobré vůle-Nadace Olgy Havlové: http://www.vdv.cz/programy/cesty-k-integraci/

Nadace pro rozvoj vzdělání: https://www.nadaceprovzdelani.cz/

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE