Horní menu

Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty v roce 2017 > Tábor snů 2017

výbor Havlové.png nadace rozvoj.png

  • Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s.
  • Období realizace: červenec/srpen 2017
  • Poskytovatelé daru/příspěvku: Výbor dobré vůle-Nadace Olgy Havlové (v rámci programu Obyčejný život) a Nadace pro rozvoj vzdělání (NPRV)

 

 

Účel: částečně pokrytí nákladů spojených s realizací tábora

 

Cíl: letní řemeslný táborový pobyt má pro děti a mladistvé z vyloučených lokalit velký význam z hlediska preventivního, zdravotního, sociálního i naučného. Výskyt sociálně patologických jevů negativně formují jejich životní postoje a chování. Děti a mládež motivujeme ke snaze řešit své problémy, naučit senové věci, zažít nové věci, poznat kamarády, aktivně se podílet. Tábor nabídne aktivní a smysluplné trávení času, zlepší vzájemnou komunikaci, pomáhá formovat postoje a hodnoty dětí, zvyká je na určitý režim a pravidla, podporuje zdravý sociální rozvoj i zdraví. Cílem spolupráce s PČR je pozitivní formování jejich hodnot, prevence vzniku závislostí, problémů v rodině a škole. 

 

Rodiče jim zřídka umožní vyjet někam na výlet, podívat se do přírody, zlepšit si tak své zdraví a fyzickou kondici. Tento tábor je velmi oblíben a poptáván. Pojedou za zásluhu především sociálně slabé děti, které celoročně dochází do našich center, které nás reprezentují na veřejných akcích, pomáhají při zvelebování center a lokalit, při plánování akcí a podobně.

V rámci programových aktivit budou probíhat mj. sportovní hry i turnaje s cílem posílit ducha fair-play, táborové hry, nošení dřeva, umělecké aktivity s důrazem na romství a nácviky na závěrečná představení, karaoke, maškarní, miss apod., výlety, naučná stezka, výlet do lesa. Na konci tábora zhodnotíme spolu s dětmi celý týden. Veškeré funkce budou vykonávány zaměstnanci Vzájemného soužití o.p.s. ve spolupráci s dobrovolníky a pomocníky.

 

Tábor bude realizován ve spolupráci s Policií České republiky, Městskou policií Ostrava, s místní obcí, záchrannou službou atp.  Jako dodavatele materiálu a služeb budeme v nejvyšší možné míře s ohledem na hospodárnost a podporu kraje využívat a podporovat místní zdroje a lidi (místní pekař, řezník, autodopravce, majitel základny apod.)

 

Více o NPRV: http://www.nadaceprovzdelani.cz o VDV: http://www.vdv.cz

 

Tábor snů 2017.png

 

Více fotografií: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1005376746162538&type=1

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE