Horní menu

Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty v roce 2019 > Podpora rodinám

Podpora rodinám

                                                                                                                                     

 

 

 

 

Doba realizuje projektu: leden 2019 – prosinec 2019

Projekt realizuje: Tým Hnízdo, Vzájemné soužití, o.p.s.

Výše dotace: 258 000,-

 

Záměrem projektu je zajistit odbornou pomoc 20 rodinám s dětmi z Ostravy a spádových oblastí MSK, které se ocitají v ohrožení a předcházet jeho případnému prohlubování. Podpůrnými individuálními i skupinovými aktivitami s využitím potenciálu rodiny, za spolupráce odborníků, budeme podporovat děti a jejich rodiče tak, aby u nich docházelo ke snižování rizik jejich nepříznivého vývoje a dítě vyrůstalo v bezpečném stabilním prostředí s možností uplatňování práva na jeho rozvoj a ochranu.

 

 

Příklad dobré praxe

 

S rodinou s pěti dětmi spolupracujeme společně s OSPOD. Rodina se několikrát stěhovala, podařilo se nám zajistit bydlení v bytě majitele domu. Vypadalo to, že se celá situace uklidnila, když se klientka dostavila do kanceláře s tím, že se mají do tří dnů vystěhovat. Problém byl v tom, že pokud rodina chce přejít z bytu na ubytovnu, nedostane doplatek na bydlení. Podařilo se nám zajistit vyjádření všech azylových domů, že nemají pro rodinu volnou kapacitu, aby rodina mohla dostat doplatek a rodinu přestěhovat na ubytovnu. S naší pomocí se situace rodiny začala zlepšovat, otec začal pracovat, finanční poměry rodiny se zlepšily natolik, že byla schopna zaplatit kauci a přestěhovat se do třípokojového bytu, který si teď postupně opravuje a upravuje k obrazu svému. Před měsícem přibyl do rodiny nový přírůstek – narodil se jim syn.   

 

Příklad dobré praxe

 

Naši organizaci oslovila pracovnice OSPOD a požádala o pomoc s rodinou, ve které se nacházejí kromě již velkých dětí také dva menší kluci Jirka a Mirek. Otec dětí je ve výkonu trestu a maminka má co dělat, aby oba kluky zvládla. Každý z nich již musel opakovat ročník, pracovnice začala docházet do rodiny, kdy Jirka nastoupil do druhé třídy a Mirek do třetí. Maminka je doučování přítomna, někdy se přidá i skoro dospělá dcera, oběma dětem se začalo ve škole více dařit. Nyní na konci školního roku se dětem tak zlepšil prospěch, že ani jeden z nich neměl na vysvědčení čtyřku.

 

 

                                                                                                   Doučování Romča.jpg

  

 

Příklad dobré praxe

 

S matkou nezletilých dětí byla navázána spolupráce na doporučení pracovnice OSPOD v prosinci roku 2018. Otec dětí je ve výkonu trestu odnětí svobody, matka dětí nadužívala  alkohol a návykové látky, děti zanedbávaly školu a množily se stížnosti na jejich chování. Pracovnice OSPOD vyhodnotila, že nejlepší pro nezletilé děti Ivanu a Karla by bylo, kdyby byly svěřeny do péče někoho z rodiny. Po dohodě se strýcem /bratr otce/ byly nezletilé děti svěřeny do péče strýce a tety. Tato rodina se na nás obrátila s dotazem, zda by bylo možné udělat jednorázový nákup potravin. Rodině jsme vyhověli a nakoupili základní potraviny, než si vyřídí potřebné dávky. V rodině se situace stabilizovala, děti dochází na doučování i pravidelně navštěvují  školu. Prospěch dětí a jejich chování se výrazně zlepšil. Rodina s naší organizací spolupracuje, pravidelně dochází na vzdělávací aktivity a zúčastňuje se akcí pořádaných pro děti. Rodina se na nás na jaře roku 2019 obrátila s prosbou o pomoc při úhradě nedoplatku za elektřinu. Během měsíce rodina hradila dětem léky na alergii a poukaz pro nezletilou Ivanu na dioptrické brýle. Díky Vaší finanční pomoci jsme mohli rodině vypomoci i s placením těchto výdajů.

 

 

    Foto 1.jpeg                                                                                                                      IMG_20190228_141510.jpg

 

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE