Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Projekty > Projekty 2023 > Dar z veřejné sbírky SOS Ukrajina 2023

Dar z veřejné sbírky SOS Ukrajina 2023

 

 

 člověk v tísni.png

 

Činnost je podpořena z prostředků veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, pořadatelem sbírky je Člověk v tísni, o.p.s.

Období realizace projektu:leden 2023 – červen 2023

Výše daru: 546 000 Kč  

 

Účel: přímá pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině a zajištění humanitární činnosti pro uprchlíky z Ukrajiny.

V rámci všestranné pomoci uprchlíkům z Ukrajiny naše NNO pomáhá od počátku války v roce 2022 napříč různými týmy. Příklady pomoci: zajištění základních potřeb, výuka ČJ dětí a další doučování, odborné poradenství (např. pomoc s nalezením bydlení – jednání s poskytovateli, doprovod lidem, podpora při nalezení práce, rekvalifikace, vyřízení dokumentů, pomoc s nostrifikací kvalifikace z Ukrajiny, s registrací u lékařů, s vyřízením léčby a překladem/tlumočením, s komplexní podporou vedoucí ke snazší adaptaci dětí ve školkách a školách, s komunikací se školami, úřady, osvětová podpora napomáhající pochopení o fungování v českém společenství aj. Pro nově příchozí lidi je nadále potřebná i hmotná podpora. V případě potřeby přítomnost a komunikace s KACPU, přítomnost v OAMP, na ubytovách apod.).

Činnosti jsou koordinovány i v rámci pracovních skupin na úrovni města i Moravskoslezského kraje, spolupracujeme s Potravinovou bankou, dalšími NNO. Jsme i nadále připraveni pomáhat ukrajinským uprchlíkům bez rozdílu etnicity, pomáhat zmírňovat sociální napětí, v případě příchodu dalších uprchlíků i z řad Romů využijeme své dosavadní zkušenosti k předcházení konfliktům, nepochopení vyplývající i z existence předsudků apod.

Vice o sbírce na pomoc lidem z Ukrajiny na webu Člověka v tísni, o.p.s.: https://www.clovekvtisni.cz/co-delame/humanitarni-a-rozvojova-pomoc/ukrajina

 

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE