Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Další činnosti > Veřejná služba

Veřejná služba

O AKTIVITĚ:

V důsledku rostoucí potřeby ze strany našich klientů po výkonu Veřejné služby, jsme od května 2017 začali také s touto aktivitou. V rámci Veřejné služby bude pracovat celkem 43 osob, z toho 40 v oblasti udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství a 3 budou vypomáhat při poskytování sociálních služeb.

 

ROZDĚLENÍ PRACOVNÍCH POZIC:

Udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství

Jedná se o 40 pracovních pozic při zajištění udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství v sociálně vyloučených lokalitách Slezské Ostravy: Hrušov(Riegrova, Pláníčkova) , Liščina (Sodná, Orlovská, Žalmanova, Technická) a Zárubek (Zárubecká, Šenovská).

V rámci těchto činností bude fungovat 40 osob, a to ve 4 skupinkách po 10. Každá skupinka bude pracovat jeden týden v měsíci od pondělí do pátku 10.00 - 16.30 (vč. přestávek,příp. kratší) ,celkem 4-6 hodin denně. 20/30 hodin v daném měsíci.

 

Pomocné činnosti  při poskytování sociální služby

Jedná se pouze o 3 pracovní pozice, kdy vykonavatelé budou pomáhat s přípravou prostorů pro poskytování sociálních služeb a dalších činností, které jsou poskytovány Vzájemným soužitím o.p.s., a při poskytování těchto služeb (např. pomoc s hlídáním dětí klientů při jednání s pracovníky sociálních služeb, při poskytování potravinové pomoci atd.) V této oblasti budou pracovat 3 osoby - jedna v lokalitě Hrušov při NZDM - nízkoprahovém centru (Žižkova 7, Slezská Ostrava), druhá v lokalitě Liščina při NZDMLiščina (Sodná 25, Ostrava), třetí v sídle organizace (Bieblova 8, Moravská Ostrava).

Výkon služby bude po celý měsíc, a to 1.5 hodin denně do vykonání 20/30 hodin v daném měsíci. Při nízkoprahových centrech to bude časově 18.00 - 19.30 hod., v zázemí organizace od 10.00 - 11.30 nebo 14.00 - 15.30 hod. dle potřeby.

 

 

AKTUALITY:

Veřejná služba se postupně rozjíždí v měsících květen – srpen 2017. V tuto chvíli máme plný stav , ale vzhledem k tomu ,že průběžně dochází k obměnám ještě dobíráme náhradníky.

V případě potřeby se prosím obracejte na níže uvedenou kontaktní osobu

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM

První pilotní etapa výkonu Veřejné služby probíhá v rozmezí květen – prosinec 2017, avšak budeme pokračovat i v dalším období

 

 

KONTAKTY:

V případě Vašeho zájmu o výkon veřejné služby či bližší informace nás můžete kontaktovat.

 

Mgr. Lucie Foldynová, vedoucí týmu Pracovní branka

Vzájemné soužití o.p.s.
Bieblova 8, 702 00 Moravská Ostrava
Tel: +420 774 491 820, E-mail: pracovnibranka-souziti@seznam.cz

www.vzajemnesouziti.cz

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE