Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Aktuality

stáhnout.jpgKRABICE OD BOT

      DĚKUJEME ZA KRÁSNÉ  VÁNOCE  stáhnout.jpg

 

Sbírku děti dětem aneb  Krabice od bot již asi nemusíme představovat. Děkujeme všem, kteří přinesli pečlivě zabalené dárky na sběrná místa. Děkujeme Diecézní charitě ČCE za zprostředkování, děkujeme televizi Nova, že nám dárky z Prahy přivezla, děkujeme rodině z Třince, která již termín sběrného místa nestihla a přijela osobně až k nám, děkujeme paní Němečkové z Diakonie ČCE v Olomouci, která se snažila poslat nám pro naše děti do počtu další krabice a také stavební firmě, která tyto dárky přivezla ze Studénky......

Děkujeme všem za Vaši ochotu a laskavost. "Krabice od bot" jsou pro mnohé děti skutečně tím jediným vánočním dárkem.

 

krabice od bot 1.jpg  krabice od bot 2.jpgkrabice od bot3.jpg

 

 

 

 

stáhnout.jpg                                                              stáhnout.jpg                                                                    stáhnout.jpg

PEDAGOGOVÉ A STUDENTI OSTRAVSKÉ UNIVERZITY PRO NAŠE DĚTI USPOŘÁDALI SBÍRKU VÁNOČNÍCH DÁRKŮ - DĚKUJEME

 

 

 

Velké díky patří pedagogům a studentům OU, kteří letos opět nakoupili dárky pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Obrovské díky patří především paní koordinátorce a garantce odborných praxí Mgr. Ing.Ivě Tiché, Ph.D., která k nám dárky dopravila i přes závěje sněhu, který ten den napadl :-)

 

 

krabice od bot 4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

    AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

máme radost, že můžeme být součástí prosincové oslavy Výboru dobré vůle

vdv -večírek.PNG

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

 JIŽ ZÍTRA SE USKUTEČNÍ SBÍRKA STUDENTŮ OSTRAVSKÉ UNIVERZITY PRO NAŠE DĚTI

 

OU krabice od bot.png

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

 

VÁNOČNÍ VEČÍREK V HRUŠOVĚ ANEB 16 V 16

Fotka Vánoční večírek 2022 (1).jpg

 

 

 

 AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

VČEREJŠÍ PREZENTACE PANA KUMARA NA KONFERENCI V BRUSELU

Kumar v Bruselu.PNG

NÁVŠTĚVA NORSKÉHO VELVYSLANCE NA LIŠČINĚ

návštěva norského velvyslance.jpg

 AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

interaktivní koncert

 

timbalooloo koncert.PNG

 

POTRAVINOVÁ SBÍRKA 2022

ani letos naši zaměstnanci neváhali ani minutu a zapojili se do Potravinové sbírky 2022

 

Část 3.png

 

 

NÁVŠTĚVA NORSKÉHO VELVYSLANCE 

Výstřižek.PNG

Milí přátelé,

norská velvyslankyně Siri Elen Sletner byla naším čestným hostem před 6 lety.

Teď se společně těšíme na další vzácnou návštěvu současného norského velvyslance. 

 

 

 

SiriSletner (@Siri Ellen Sletner) Tweeted: So inspiring to meet Kumar Vishwanathan and his staff focusing on inclusive education #Norsko #NorskeFondy https://t.co/5BrbVLPZLz https://twitter.com/sirisletner/status/718361024143978496?s=66&t=1EaEVmlQzmteC_j8s-ouaQ

 

 

 

ASISTENT PREVENCE KRIMINALITY 

SKVĚLÁ PŘÍLEŽITOST PRO MLADÉ LIDI, ŽENY, MUŽE I STARŠÍ OSOBY

APK plakát.PNG

 

asistent prevence kriminality.PNG

 

 

ČLÁNEK K 25. VÝROČÍ VZÁJEMNÉHO SOUŽITÍ ZVEŘEJNĚN NA www.romea.cz

 

 

 

Kumar Vishwanathan: 25 let organizace Vzájemné soužití v Ostravě - Romea.cz

 

 

 

   25 LET Vzájemné soužití o.p.s. 

 

 kumar 2022.jpg

 

 

kumar  2023.jpg


 

 

nej foto výročí.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pozvánka 25 let.png

 

Tisková zpráva k 25. výročí Vzájemného soužití o.p.s.

 

 

Dnes v 15 hod na Liščině oslavíme 25 let Vzájemného soužití o.p.s., které vzniklo jako dobrovolnické hnutí převážně z řad studentek a studentů Ostravské a Masarykovy univerzity, kteří pomáhali a zajišťovali humanitární pomoc jedincům z romské komunity, kteří měli po záplavách dočasné útočiště v provizorních unimobuňkách na Liščině. Snažili se zmírnit mezietnické napětí mezi 23 romskými rodinami a místními obyvateli.

 

Participace místních lidí na společných problémech vedlo k založení komunitní práce, která byla rovněž přenesena na Hrušov a Zárubek.  V roce 1997 se podařilo přemístit první dítě – 7letou Světlanu K. ze zvláštní školy do běžné základní školy. Tato událost vedla k velmi průlomovému soudnímu rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, kde zastupovalo 18 romských dětí z Ostravy v rámci kauzy ČR versus „DH“ a vyhrálo proti praktikám umísťování romských dětí do zvláštních škol.

V roce 1998 rozšířilo činnost o volnočasové aktivity pro romské děti a mládež, jejich vzdělávání a prevenci patologických jevů do Hrušova a následně na Zárubek, byla také založena první bezplatná sociálně právní poradna v našem městě.

Vyostřená situace s nedostatkem bydlení pro zaplavené obyvatele Hrušova vyústila k jednomu z prvních projektů sociálního bydlení v ČR, a tak vznikla Vesnička soužití v Ostravě – Muglinově.  Zde se 30 rodin romského původu a majority podílelo na koncepci a budování Vesničky soužití a komunitního centra.  Dle usnesení vlády z roku 1999, dle čl. 978 podepsané premiérem Zemanem stojí, že: projekt výstavby Vesničky počítá s tím, že v počáteční fázi bude založeno bytové družstvo – nový právní subjekt, který bude složen z těchto členů: Diecézní Charity Ostravsko – Opavské, MMO, Vzájemného soužití a budoucích nájemníků. Dodnes se tak nestalo.

V roce 1999 byla založena komunitní centra v Hrušově a na Zárubku. 

 

V roce 2003 začal boj proti lichvářským praktikám přímo v romských komunitách s posílením postavení obětí, převážně žen a byla založena Policejní asistenci, první institut tohoto druhu v ČR. Založení tohoto institutu podpořila vláda ČR a koncepce tohoto projektu byla začleněna do metodiky policejní práce. Vzájemné soužití tak přispívalo k transformaci policejní práce založené na principech Community Policing

 Od roku 2004 je intenzivně podporována skupina romských žen, které se staly obětmi protiprávní sterilizace. Bojem těchto žen se za 18 let podařilo spolu s dalšími NNO a institucemi docílit přijetí historického zákona o odškodnění protiprávně sterilizovaných žen, což je velký úspěch ČR na mezinárodní scéně, protože mnoho zemí, kde se tyto praktiky používaly, se s tím nedokázaly podobným způsobem vyrovnat.

 

Organizace se velmi silně angažovala v transformaci ústavní péče dětí a podílela se na mezinárodních výzkumech ohledně umístění dětí do věku 3 let do ústavních zařízení. Podnětem byl případ malé Evičky Sivákové z Karviné. Byl založen tým Hnízdo, který se deinstitucionalizací zabývá.

Vzájemné soužití má pozitivní zkušenosti s včasnou péčí, jako formou vyrovnávání a podpory dětí v jejich úspěšnosti v MŠ a ZŠ.  Byly založeny dvě střediska včasné péče Brouček 1 a Brouček 2, které úzce spolupracují s klasickými mateřskými školami. Dále pomáháme dětem ze základních škol s doučováním, dětem ze středních škol pomáháme se získáváním stipendií  a mládeži s podporou pracovních návyků, kvalifikací a rekvalifikací.

 

Organizace poskytuje podporu pěstounské péči a asistované kontakty. Vždy jsou hájeny   zájmy dítěte. Kromě výše uvedeného Vzájemné soužití organizuje 25 let tábory v přírodě pro děti ze sociálně slabších rodin.  Pracovníci byli angažováni v kauze Matiční ulice, kauze vystěhování rodin ze Vsetína a jejich umístění do tzv. „čunkoboxů“, kauze vystěhování rodin z ubytovny ŽDB Bohumín, kauze pomoci lidem z domů na Přednádraží a v poslední době pomoci nájemníkům finských domků společnosti Heimstaden.

Vzájemné soužití považuje za čest, že může sloužit tomuto městu, kraji a zemi již 25 let. Tato služba je poskytována díky velmi profesionálním a obětavým zaměstnancům, dobrovolníkům, studentům, ale i díky silné podpoře našeho města, kraje a státu.

Vzájemné soužití získalo ocenění za šíření dobrého jména ČR v zahraniční - Gratias Agit za transformaci policie získala plaketu a čestnou medaili  PČR, za práci v romské komunitě získala cenu Františka Kriegla z Charty 77, za vytvoření a vzájemné sbližování obyvatel  Vesničky soužití dostala  lidskoprávní  cenu Alice Garrique  Masark a Prix Irene, za zmírnění mezilidského napětí i cenu Místo v srdci.

 

                                                                                                                        Kumar Vishwanathan

 

 

 

  

V Ostravě 10.10.2022

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

 

 

 košice 2022

 

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu … „Za hranice k pracovnímu uplatnění“, registrační číslo CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_059/0011135

 

 

 

1.JPG    2.JPG

 

3.JPG  4.JPG

 

 

Hlásíme, že dne 25.8  se po 8 týdnech stáže v ZOO Košice, vrátilo 12 účastníků, kteří úspěšně dokončili celou pracovní stáž!!! Všem moc gratulujeme.  A ten nadpis není tak úplně pravda, protože i oni někdy při úpravě zelených ploch zmokli J . Ale také si užili hodně sluníčka.

Účastníci nasbírali spoustu nových zkušeností a dovedností a hlavně se naučili dobrých pracovních návyků, jako je vstávat do práce, chodit v čas, umět uznat autoritu, nebo umět říct že něco neumím a potřebuji to znova ukázat. Což se jim do dalšího života bude hodně hodit.

Hned následující den po příjezdu byli za účasti vedení Úřadu práce v Ostravě, se kterým na projektu spolupracujeme, a ředitele Vzájemného soužití Mgr. Sri Kumara Vishwanathana účastníkům rozdány Osvědčení o úspěšném zakončení pracovní stáže.

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

 

Tisková zpráva z 25. letního Tábora snů 2022 – Hry bez hranic

Dětský letní tábor Vzájemného soužití o.p.s., tentokrát v duchu Her bez hranic, našel své místo v malebném prostředí u Chaty Slunečná v jesenických horách v obci Dolní Moravice (Nová ves 84, Rýmařov). Tábor se konal od 8.8. -14. 8. 2022 a zúčastnilo se jej 37 dětí ve věku od 7 do 12 let spolu se zaměstnanci a pomocníky. Tábor byl určen sociálně slabším dětem z různých lokalit ostravska, z odlišného prostředí a zázemí, dětem romským i z majority, dětem, které na táboře nikdy nebyly a jejichž rodinné zázemí či situace jim neumožní absolvovat komerční tábor. Přesto všichni našli společnou řeč a zážitky v rámci bohatého a pestrého táborového programu je stmelily v jeden fajn kolektiv.

 

Smyslem tábora je posilování a získávání kompetencí důležitých pro život každého z nás (týmová spolupráce, zvládnutí rolí v týmu, rozvoj osobnosti, samostatnosti, komunikace, tvořivosti, jemné a hrubé motoriky v rámci kreativních a hravých tvůrčích činností, rozvoj pohybových dovedností v rámci sportovních her, osvojování si vztahu k přírodě, životnímu prostředí, zdravějšímu a aktivnímu životnímu stylu), zisk nových zážitků i kamarádů.

 

Děti si osvojovaly pravidla chování, respektování sebe i druhých, táborového řádu, který je tvořen spolu s dětmi, daného režimu. Inspirací jim byli starší účastníci tábora i dospělí, kteří na děti působí jako pozitivní vzory, od nichž odkoukávají a čerpají zkušenosti i vhodné formy mezilidské komunikace. Lokalita nabídla táborníkům pobyt v přírodě, výlet na rozhlednu, do lesa nebo k památnému stromu. Zážitkem bylo noční pozorování oblohy a planet s hvězdářem a dalekohledem nebo stezka odvahy. Místo zajistilo dětem spoustu zábavy, her, turnajů i neformálního vzdělávání. Děti zažily táborák, vyráběly vlajku, psaly deník, měly vědomostní hry o lidském těle, třídění odpadu, o poznávání rostlin, hub nebo zvířat. Za dětmi přijeli s ukázkami své práce a techniky i PČR a hasiči.

 

Každý den nám vařil tým zkušených a laskavých kuchařek, které vykouzlily pestré menu. Tábor proběhl výborně, bez vážnějších zdravotních potíží, v přátelském a zdravě soutěživém duchu a dobrý pocit i spoustu zážitků si odvezly děti, dospělí i pomocníci.

 

Všem dárcůmMoravskoslezskému kraji, Výboru dobré vůle - nadaci Olgy Havlové a Nadaci pro rozvoj vzdělávání – srdečně děkujeme.

  

 

Informace o projektu na webu VS https://www.vzajemnesouziti.cz/tabor-snu-2022

Fotoalbum na FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6019156501461785&type=3

 

 

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

patnáctiletý boj protiprávně sterilizovaných žen.......

 

 

Výstřižek.PNG Výstřižek.PNG 1.PNG

 

 

 

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

sousedské slavnosti se vydařily  a těšíme se na další...

sousedské slavnosti.PNG

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

novinky z Košic

 

Košice 2022

 

1.7.2022 začal velký START! Účastníci projektu „Za hranice k pracovnímu uplatnění“, registrační číslo CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_059/0011135 odjeli do Košic, kde proběhne 56 dní jejich pracovní stáže. Zoologická zahrada Košice je přivítala, a účastníci se pustili do zvelebování parku. Prořezávají stromky, okopávají chodníky, likvidují klestí, dovážejí rostlinnou potravu pro zvířátka. Držme jim palečky, ať mají co nejlepší počasí a krom krásné práce venku v přírodě se zvířaty si užijí i odpolední volno a koupání na vodních bazénech, kterých je v Košicích několik.

 

 

 

15.7.2022                                         Bc. Nikola Šťastná
                                               Koordinátor pro cílovou skupinu

 

 

 

 

 

 

1.jpg

 

2.jpg    292137055_577988124033029_1205341765415533687_n.jpg

 

 

292387317_1027223241312428_3456990819593455117_n.jpg    292585840_2267451800084504_3312013109786050711_n.jpg

 

 

292753702_717624076159226_9042227225221543896_n.jpg    293176977_558009425823365_4182301339407222025_n.jpg

 

 

293259625_706522267313734_2597195668410343697_n.jpg  293408424_765729048186487_5578308320966409661_n.jpg

 

 

 

 

Košice 2022

 

Co nového v rámci projektu „Za hranice k pracovnímu uplatnění“, registrační číslo CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_059/0011135

 

 

Krom probíhající pravidelné výuky v kurzu Klíčových kompetencí, si naši mladí účastníci postupně řeší nutné formální záležitosti a učí se významových rozdílům a odchylkám ve slovenštině. Přípravy na první zahraniční zkušenost vrcholí a nervozita stoupá. Máme už datum startu J 1.7.2022,  je pro nás ten Den D, kdy stážisti odjedou vlakem do Košic.  Jízdenky koupeny a intenzivně pracujeme na posledních přípravách.

 

Dne 27.6 se garant projektu, mentoři a koordinátor sejdou s  účastníky stáží do zahraničí společně s jejich rodiči v galerii Plato. 

 

 

20.6.2022                                         Bc. Nikola Šťastná
                                               Koordinátor pro cílovou skupinu

 

 

ZAHRANIČNÍ STÁŽ 

 

 

mobilita košice.jpg

 

V květnu 2022 úspěšně započal další běh výukového kurzu Klíčových kompetencí, který je zakončen zahraničním výjezdem do Zoologické zahrady Košice. Účastníci mají plně hrazeno ubytování, cestu a denní diety. V rámci výjezdu stráví 8 týdnů mimo domov, kde se sami aktivně zapojí do pracovní činnosti v ZOO. Budou tak mít možnost získat jak standardní časové pracovní návyky tak si vyzkoušet specifika práce se zvířaty nebo s místní florou. V rámci doprovodného programu, poznají historii města, podívají se do místního Dinoparku a samozřejmě si užijí i léto u vody na bazéně.  Možnosti získat nové poznatky a dovednosti mají účastnící v rámci projektu „Za hranice k pracovnímu uplatnění“, registrační číslo CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_059/0011135

 

napsala koordinátorka pro cílovou skupinu Bc. Nikola Šťastná

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

 

EXKURZE PORODNÍCH ASISTENTEK

 DĚKUJEME ZA MILOU NÁVŠTĚVU GARANTKY OBORU PORODNÍ ASISTENTKA PhDr. Bohdany Dušové, PhD. A JEJICH STUDENTEK.

 

 porodní asistentky.jpeg

 

 Exkurze a seznámení s našimi službami vyvrcholilo dvouhodinovým povídáním :-) o zdravotnictví, mateřství, vzájemných zkušenostech jak z profesního, tak i soukromého života.

 Naše terénní pracovnice Nikola Bardoňová a Kristýna Tichá hovořily o změnách, které nastaly s příchodem té mladší generace

 

 

 

Tým Hnízdo - Klubík

Náš Klubík opět navštívily rodiny z Ukrajiny a společně jsme vytvářeli vlajky - romskou, českou a ukrajinskou.
Nápisem na vlajkách : Máme se rádi jsme vyjádřili vzájemné přátelství.
IMG_20220406_153216.jpg
 

IMG_20220406_150758.jpgIMG_20220406_150746.jpgIMG_20220406_145009.jpg

AKTUALITY.png

Sbírka potravin kluk 420x297.jpg

 

 

 

 

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

VELIKONOČNÍ OBCHŮDKY S ALBERTEM 

Ptáčci z vlny  MIX 26 ks cena 30 kč.jpg

Děti z Hrušova prodávají přes online obchůdek Nadačního fondu Albert

mnoho velikonočních ozdob, více v odkazu níže. Kdyby se vám některý

výrobek líbil, chtěli jste podpořit děti, prosíme o zakoupení přes

obchůdek, případně se domluvte s vedoucí centra Hrušov Evou Šuterovou

(777760195, nzdmkchrusov@vzajemnesouziti.cz)

POMÁHEJTE SOCIÁLNĚ OHROŽENÝM DĚTEM , ZAKOUPENÍM JEJICH VÝROBKŮ.

Jak to funguje?

Přidejte si do košíku produkty, které chcete zakoupit.

Dokončete nákup a uhraďte objednávku na bankovní účet.

Zboží si vyzvednete nebo Vám ho zašleme domů.

 

ODKAZ :

 

https://obchudky.nadacnifondalbert.cz/produkty/kategorie/17-vza-jemne-souz-iti-nzdm-hrus-ov

 

 

Děkujeme za podporu.

 

 

 

 
Liščina (002).jpg

 

 

zatím asi největší humanitární akce v naší organizaci

kromě potravinových sbírek a předvánočních sbírek Krabice od bot jsme včera obdrželi největší humanitární pomoc

 

Obrovské díky patří známému podnikateli v oboru gastronomie panu Lumírovi Sendreiovi.

Jsme vděčni, že si pan Sendrei vybral právě naši organizaci, které věnoval věci z brněnské

humanitární sbírky uspořádané pro 

ženy s dětmi v sociální tísni.

 

2.jpg

eaecaf92-9656-4709-b043-d69546f4ae47.jpg 5.jpg

 

 

AE487A68-3F83-41B4-9C07-5AC9617BC0D2.jpeg

9F9E5A50-62E5-4435-8E2B-6D13A9DAF8FC.jpeg 8DF90D22-BCCE-4551-AF77-8C2331DEBEE1.jpeg  433410BF-1072-4DD6-9477-D02439D18AFA.jpeg

 

K těmto fotografiím asi není třeba slov....Děkujeme všem zaměstnancům Vzájemného soužití o.p.s., kteří nakoupili léky, kojeneckou výživu, hygienu, deky atd. atd... 

Velké díky také patří panu Petru Dráberovi z Bibelotu, který humanitární sbírku odvezl na hranice Ukrajiny ve čtvrtek. Se svými přáteli se panu Dráberovi také podařilo převézt k nám do 

bezpečí několik maminek s dětmi. 

 

mezerník.png

 

 

 

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

 

Pomoc rodinám s dětmi z Ukrajiny

Před pár dny do naší země přišly ukrajinské rodiny s dětmi, které  musely utéct před válkou a doma nechaly všechny své věci, aby mohly zachránit své životy a především životy svých dětí. Naše organizace již navázala spolupráci s uprchlíky, kteří jsou ubytovaní na ostravských ubytovnách Vítek a Metalurg. Celkem spolupracujeme s 11 rodinami a 20 dětmi. Rodinám jsme ve spolupráci s  ADROU a Cestou těhotenstvím poskytli oblečení, potraviny prostřednictvím Potravinové banky.  Díky soukromým dárcům a Nadaci Terezy Maxové dětem jsme schopni jim nakoupit základní  věci, které nutně potřebují. S rodinami vyřizujeme povolení k pobytu, zdravotní průkazy, mimořádnou okamžitou pomoc na Úřadu práce, ale tím to nekončí. Rodiny budou také potřebovat vyřídit lékaře pro děti, školy a školky a jiné osobní záležitosti. Budeme rodinám nadále pomáhat, aby svou tíživou situaci zvládli co nejlépe a děti se zde cítily v bezpečí a získaly potřebnou jistotu. Náš Tým Hnízdo provozuje Klubík a dnes si společně spolu hrály děti našich rodin a děti z Ukrajiny.  

 

 

IMG_20220309_135749.jpgIMG_20220309_140137.jpgIMG_20220309_140629.jpg

AKTUALITY.png

kumar článek o bydlení.PNG

 

celý rozhovor s naším panem ředitelem si můžete přečíst na:

 

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pribyva-rodin-kterym-chybeji-penize-i-na-jidlo-40386006

 

 

 

 

 

 

AKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].pngAKTUALITY[1].png

LOGOPEDIE 

logopedie.PNG

 

 

VALENTÝN V BROUČKU 2

brouček 2.PNG

 

 

 

 

Donátoři

PD_trojlogo_barevne_ctverec.jpg

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE