Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty v roce 2019 > Podpora Pepy z Hrušova

Podpora Pepy z Hrušova

 

 nadace sirius logo.png

 

Podpora talentu Pepy z centra Hrušov

 

Období projektu: září 2019 – červen 2020

Příjemce: klient NZDM-KC Hrušov (ZUŠ)

Výše příspěvku: 3.400,- Kč

 

13-ti letý Josef žije s rodiči a 8 sourozenci ve vyloučené lokalitě Ostrava Hrušov. Žijí ve velmi nuzných podmínkách, rodiče mají o syna zájem, spolupracuje s námi hlavně maminka.

Josef by velmi rád navštěvoval ZUŠ, školné je však pro rodiče příliš drahé, proto nemůže bez podpory školu navštěvovat. Chtěli jsme toto Pepíkovi umožnit a podali projekt na jeho seberozvoj v hudební škole. Žádost byla úspěšná a tak díky finanční pomoci Nadace Sirius – projektu Patron – získal Josef šanci možnost výuky na ZUŠ Eduarda Marhuly v Mariánských Horách (uhrazení školného pro rok 2019/2020) a možná se jednou i živit hudbou, která je jeho velkým koníčkem, a rozvíjet svůj hudební talent.

Josef má dle svého učitele saxofonu Michala Žáka* velký talent a píli. Je velmi svědomitý, pravidelně a rád navštěvuje hodiny na ZUŠ.

Josef je současně podporován v našem centru pro děti a mládež v Hrušově, kam dochází na výukové, zájmové aktivity, kde se mu vedoucí centra intenzivně věnuje a pracuje s ním na základě individuálního plánu na jeho všestranném osobnostním rozvoji. Josef se účastní společných akcí centra, výletů. S rodiči úzce spolupracujeme, angažují se i v centru pro děti a mládež, kde se občas přijdou podívat, jak Josef hraje, také se aktivně zapojují do pořádání a pomoci při plánování a realizacích komunitních akcí, zvelebování okolí atd.

*Michal Žák - fenomenální saxofonista a hráč na dechové nástroje prosadil nejen v rodné České republice a na Slovensku, ale i v USA, Mexiku, Německu nebo ve Francii.

Více o projektu Patron dětí: https://patrondeti.cz/?list_active=6

 

pepa z hrušova.jpg

 

Více o projektu Patron dětí: https://patrondeti.cz/?list_active=6

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE