Horní menu

Česky English
Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty v roce 2019 > Obchůdky s Albertem

Obchůdky s Albertem

Název projektu: Obchůdky s Albertem 2019

 

Realizátor: děti a mládež, centra Hrušov a Liščina

 

Dárce: Nadační fond Albert

 

Nadační fond Albert.jpg

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Příspěvek: 6 000 na materiál na tvorbu

 

Cílem projektu je umožnit dětem a mládeži ze sociálně ohroženého prostředí hlubší porozumění procesu cesty konkrétního výrobku, od jeho výroby až po jeho prodej. Projekt dětem přiblíží, co všechno musí výrobce a prodejce vzít v potaz, pokud chce být úspěšným obchodníkem. V neposlední řadě projekt praktickou formou prohlubuje znalosti finanční gramotností dětí.

 

Děti a mládež tvořily v našich centrech již od podzimu spolu se zaměstnanci dle své fantazie vánoční adventní věnce, vánoční svícny, skřítky, fleecové hvězdy, háčkovaná kolečka atd. Do výroby se zapojili chlapci i děvčata, ti z centra Hrušov byli s pracovníky i na nákupech materiálu na výrobu perníčků, které pekli, zdobili a vánočně zabalili. Chlapci v centru Liščina pracovali v dřevařské dílně, kde  opracovávali různé dřevěné výrobky na vánoční svícny, děvčata tyto výrobky ozdobovala. Do prezentace v prodejnách Albert i ve stánku na Masarykově náměstí v rámci adventních trhů se zapojily i děti, které byly velmi šikovné, lidé se dětí ptali, kdo výrobky vyráběl, tak děti odpověděly, že ony samy, a že za utržené peníze budou mít na materiál na vánoční výzdobu center včetně stromečku, suroviny na společnou výrobu vánočního cukroví, vánoční besídku, drobné odměny pro zapojené děti.

 

Aktivita vede děti a mladé nejen k píli a trpělivosti, ale také k uvědomění si hodnoty lidské práce, děti si mohly zkusit prezentační a prodejní dovednosti, jak jednat se zákazníky, a také si procvičili zábavnou formou finanční gramotnost, kdy musely před samotným prodejem zvážit náklady na materiál, započítat lidskou práci, a pomoci stanovit ceny výrobků tak, aby na tom neprodělali.

 

Velice děkujeme Nadačnímu fondu Albert i Magistrátu města Ostravy za možnost prezentovat výrobky dětí a pracovníků a přispět tak k novým dovednostem i k jejich zážitkům v adventním čase.

 

Více o projektu: https://www.nadacnifondalbert.cz/stranka/pro-zadatele/obchudky-s-albertem-vyzva

Fotografie z příprav, výrobků akce centra Hrušov: https://www.facebook.com/nzdmkc.hrusov

Z centra Liščina https://www.facebook.com/nzdmkc.liscina/photos_all

 

 

1.jpg2.jpg

   

 

 

 

 

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE