Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Další činnosti > Právní poradenství obětem trestných činů

Právní poradenství obětem trestných činů

 „Porazila mě řidička auta, a i když mi policie vysvětlovala, co se bude dít, nemohl jsem se v tom vyznat. Obrátil jsem se na poradnu a tam mi vše vysvětlili a pomáhali mi zvládnout celé trestní řízení.“

 

Pokud jste se stali obětí trestného činu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme akreditovaným subjektem pro pomoc obětem trestných činů a můžeme Vám poskytnout právní informace.

 

Sociálně-právní poradna

Je akreditovaným subjektem pro poskytování právních informací obětem trestných činů na základě akreditace Ministerstva spravedlnosti ČR č. AKR000015 ze dne 19.12.2013.

Posláním Sociálně právní poradny organizační jednotky Helpale, Vzájemné soužití o.p.s. se sídlem na ulici Bieblova 8, Moravská Ostrava je poskytovat mimo jiné i pomoc obětem trestných činů.

 

Obětem trestných činů jsou poskytovány právní informace, a dále informace, rady a podpora v oblastech sociálních služeb a sociálních dávek, bydlení, financí - dluhů a exekucí, zaměstnání a pracovně-právních vztahů, vzdělání, občansko-právních vztahů, rodinných a mezilidských problémů, zdravotnictví a lidských práv, pokud neví, jak a kde je řešit nebo je nedokáží řešit sami, a obrátí se nebo jsou odkázáni na Sociálně právní poradnu. Jsme místem nezávislé, bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, pomáháme nalézat vhodná řešení problémových situací a provázíme občany při jejich řešení. Respektujeme každého člověka a jeho rozhodnutí. Neposkytujeme finanční pomoc, advokátní služby, notářské služby ani překladatelskou činnost.

Cílem Sociálně právní poradny je:

  • Poskytovat právní informace obětem trestných činů
  • Poskytovat odborné sociální poradenství obětem trestných činů
  • Pomáhat se sepisováním dokumentů (např. žalob na soudy, odvolání, vyplňování formulářů)
  • Na základě analýzy problémů občanů upozorňovat příslušné státní a místní orgány na nedostatky legislativy a neřešené problémy občanů, a tím přispívat k rozvoji a zlepšení služeb a fungování úřadů na místní a celostátní úrovni

Cílů Sociálně právní poradny dosahujeme pomocí poskytování právních informací, informací a rad, doprovodů na nejrůznější instituce, vyjednáváním v zájmu klienta, vyřizováním písemností, psaním podání, návrhů, žalob, emoční podporou.

 

Bieblova 404/8, Moravská Ostrava 702 00  

                        

 

Telefony poradny: 596 128 401, 596 128 402, 777 760 197

 

Email poradny: poradna@vzajemnesouziti.cz

 

Hodiny pro veřejnost:

Úterý 8.00 - 12.00 13.00 - 16.00
Čtvrtek 8.00 - 12.00 12.30 - 16.30

 

Pracovníci:                        

  • Mgr. Lucie Olszowská – sociální pracovnice
  • Lenka Sobarňová, DiS – sociální pracovnice
  • Mgr. Jakub Mička – právník
  • Mgr. Lucie Mastná – ředitelka sociálních služeb

Financování: Ministerstvo spravedlnosti ČR a Statutární město Ostrava

                    justice_logo-01.jpg      SMO.png

 

 

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE