Horní menu

Drobečková navigace

Domů > O nás > Projekty v roce 2019 > Fotbal nás baví

Fotbal nás baví

 

 
 

Období projektu: 1.1.2019 - 31.12.2019

Příjemce dotace: Vzájemné soužití o.p.s., centra Hrušov, Liščina

Výše příspěvku: 55 000 Kč

Projekt byl podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Bertík pomáhá

 

Cílem projektu je i v roce 2019 pomoci plnit sny 40 dětí a mládeže z vyloučených lokalit Ostravy, podpořit jejich rozvoj, sociální začlenění i osvojování si pozitivních lidských hodnot díky sportu, který milují. Děti mohou získat dovednosti, kterými nadále motivují a inspirují další děti z komunit.

Cílem je pokračovat v dosavadní úspěšné snaze rozvíjet a začleňovat děti a mladé prostřednictvím nejlepšího učitele - týmového sportu v duchu fair-play.

Kluci mají díky pravidelným fotbalovým aktivitám, času strávenému spolu s ostatními mimo vyloučené lokality i díky šikovným trenérům z řad jejich komunity možnost osvojovat si fotbalové i další dovednosti, mít ke komu vzhlížet.

Cílem je podpora společenského začlenění a rozvoj přirozeného talentu, smysluplné využití času dětí a mladých prostřednictvím fotbalových aktivit (tréninky, turnaje, fotbalová liga).

Pravidelná účast v aktivitách a dosažené úspěchy děti a mládež posouvají dále, zakusili si pocit úspěchu a ocenění, hrdosti na to, co jako tým i jednotlivci dokázali. Tyto děti a mládež nemají ve svém prostředí pozitivních vzory, získávají tak nejen sportovní dovednost, ale i přirozenou motivaci k posouvání svých hranic, píli a vytrvalost, smysl pro fair play přístup ve fotbale i životě, toleranci k druhým a respektování autorit a pravidel, učení se prohrát a vyhrát.

Vysoká účast dětí na trénincích, v lize i na turnajích a zájem o tyto aktivity ukazuje, jak moc fotbal pro děti a mládež znamená.

 

 
 

Informace o grantovém programu:  www.nadacnifondalbert.cz

Donátoři

O jednotlivých donátorech se dočtete ZDE